www.mnd.pl
facebook profile

Problemy z zakupieniem leku Rilutek
Dodano 08 Maj 2009

 Producentem leku Rilutek jest koncern farmaceutyczny Sanofi-Aventis, z przedstawicielstwem na Polskę w Warszawie. Udało nam się skontaktować z przedstawicielką firmy, odpowiedzialną za dystrybucję Riluteku w Polsce. Przyznała, że także do firmy docierają podobne informacje, głównie od aptek. Firma również poszukuje przyczyny takiego stanu rzeczy, zwłaszcza, że ich dane nie wskazują na zwiększenie liczby chorych na SLA zażywających Rilutek w Polsce. Również hurtownie (dostarczające lek do aptek), nie zgłaszają większego zapotrzebowania na ten lek. A jednak do części chorych lek nie dociera… Coś więc na linii „hurtownia firmowa – hurtownia – apteka” nie działa.


Przedstawicielka firmy nie była w stanie jednoznacznie wytłumaczyć tego problemu. Powiedziała jednak, że w przeszłości sytuacja taka miała już miejsce, a podczas jej wyjaśniania okazało się, że niektóre hurtownie zamiast sprzedawać lek do polskich aptek, sprzedawały go do jednostek zagranicznych, ponieważ było to dla nich bardziej opłacalne.

Jeśli spotkacie się z brakiem Riluteku w Państwa aptece, proszę podać aptekarzowi numer telefonu do działu obsługi klienta firmy Sanofi – Aventis: 22 280 04 44 i poprosić o jak najszybsze zatelefonowanie i złożenie zamówienia na ten lek.

Firma Sanofi-Aventis zapewniła nas, że przez wzgląd na dobro pacjentów, są skłonni zwiększyć dystrybucję leku, ale zamówienia muszą pochodzić od aptek lub hurtowni, nie od osób prywatnych. Dlatego chorym pozostaje naciskać na apteki, aby jak najszybciej zgłosiły do nich ten problem i złożyły odpowiednie zamówienie.


W razie problemów proszę kontaktować się ze stowarzyszeniem pod numerem telefonu: 609032115 lub adresem mailowym: mnd-sla@wp.plW imieniu stowarzyszenia,
Anna BanakKomentarze...
SLA
dreamfloorstudio.com        
MND