Niepełnosprawni Posłowie RP

Zaczęty przez RILU, 26 Sierpień 2009, 18:06:47

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

RILU


Poseł RP Marek Plura PO Chory na zanik mięśni .
Mam 37 lat. Choruję na zanik mięśni, poruszam się na wózku elektrycznym. U progu dorosłości wybrałem życie w DPS Caritas Miłosierdzie Boże, by być samodzielnym. Dziś pracując w Ośrodku Pomocy Kryzysowej SPES utrzymuję żonę i 2 dzieci. Jestem pedagogiem (Ignatianum oo. Jezuici Kraków) i psychoterapeutą (Uniwersytet Śląski). Założyłem i wspieram wiele organizacji społecznych. W Radzie Miasta Katowice przewodniczę Komisji Spraw Społecznych. Jestem Skarbnikiem Międzynarodowego Parlamentu Organizacji Osób Niepełnosprawnych. Przewodniczę też Radzie Działu Terapeutycznego Biblioteki Śląskiej. Nagrody: im. Karola Miarki za wybitny wkład w kulturę regionu ? promocja twórczości ON; Lodołamacz Specjalny za wspieranie pracy niepełnosprawnych na Śląsku, Człowiek bez Barier ? finalista konkursu Integracji 2004. Jestem poetą i plastykiem.
www.plura.4-m.pl


Poseł RP Sławomir Piechota PO niepełnosprawny jeździ na wózku
Sławomir Piechota jest prawnikiem, przewodniczącym Rady Programowej Wrocławskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych. Był pełnomocnikiem wojewody wrocławskiego ds. osób niepełnosprawnych, przewodniczącym wrocławskiej Rady Miejskiej, wiceprezydentem Wrocławia odpowiedzialnym za sprawy społeczne, od 2005 roku posłem na Sejm.
Jest inicjatorem rozwoju rodzinnych domów dziecka, wspierał powstanie kilkudziesięciu osiedlowych świetlic dla dzieci, klubów seniora, walczył o likwidację starych i nowych barier architektonicznych, zmianę wizerunku osób niepełnosprawnych (poprzez takie programy jak ?Wrocław bez barier?, czy ?Nie ma barier. Dolny Śląsk?). Jego 2-letnią działalność w Sejmie ocenił tygodnik ?Polityka?, w plebiscycie którego po raz drugi znalazł się w dziesiątce najlepszej posłów. Laureat m.in. pierwszej edycji ?Człowieka bez barier ? 2003?, organizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji i ?SuperLodołamacz ? 2007?, organizowanego przez Oddział Dolnośląski Organizacji Pracodawców dla Osób Niepełnosprawnych.


Poseł RP Bogdan Dąsal PO niepełnosprawny jeździ na wózku
Urodziłem się w Krakowie, mam 51 lat, od 27 lat poruszam się na wózku inwalidzkim. Jestem absolwentem Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Jestem czynnym działaczem krakowskich i warszawskich organizacji pozarządowych działających w środowisku osób niepełnosprawnych ? Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, Ogólnopolskiego Związku Inwalidów Narządu Ruchu, Małopolskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych. Od 6 lat pełnię funkcję Pełnomocnika Prezydenta Miasta Krakowa ds. Osób Niepełnosprawnych. Przez cały czas walczę o prawa osób niepełnosprawnych w naszym mieście. Jestem twórcą i koordynatorem pierwszego wieloletniego programu określającego kierunki działań Gminy Miejskiej Kraków w obszarze problematyki osób niepełnosprawnych. Prywatnie jestem zapalonym sportowcem, uprawiam czynnie biegi maratońskie, szermierkę na wózkach, nurkuję, a ostatnio zrealizowałem kolejne moje marzenie ? wykonałem skok spadochronowy w tandemie.
Moim celem jest wizja dzielnicy, miasta i państwa przyjaznego i dostępnego dla wszystkich. Wybrałem Platformę Obywatelską, ponieważ wierzę, że ta partia jest w stanie zrealizować cele bliskie mojemu sercu.


Poseł RP Jan Filip Libicki PiS jak widać
Jan Filip Libicki, kandydat PiS do Sejmu z okręgu poznańskiego, niepełnosprawny
Uważam, że te zadania, które Fundusz (PFRON) w dotychczasowym kształcie robi dobrze, ktoś nadal musi robić. (...) Jeżeli chodzi o pobór pieniędzy, to moim zdaniem, Fundusz działa dobrze. Musi być jakaś instytucja, która będzie te pieniądze centralnie zbierać, bo trudno sobie wyobrazić, żeby to robiły instytucje zdecentralizowane (...).
Natomiast to, co się wiąże z wydatkowaniem, co szwankuje, musi zostać rozwiązane inaczej. Krótko mówiąc, ta forma, w której obecnie Fundusz funkcjonuje, jest nie do zaakceptowania.

Posłowie ze zdjęć walczą w Sejmie RP o lepsze traktowanie , poprawę warunków
i leczenia niepełnosprawnych w tym chronicznie chorych.

Serdecznie pozdrawiam
RILU

Sławek

Dzięki RILU, już piszę do nich.