Stwardnienie Boczne Zanikowe - forum
Aktualności:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. 23 Listopad 2014, 10:24:43

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: emg lublin ,prosze o pokierowanie mnie .  (Przeczytany 5666 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
basia4
Gość
« : 21 Luty 2010, 22:33:46 »

Witam serdecznie ,mam na imie Basia mam 42 lata ,,,
nie mam diagnozy i wlasciwie dzis pierwszy dzien szukam odpowiedzi na swe pytania i tak trafilam na panstwa forum ,,
jezeli mozecie pokierujcie mnie bede wdzieczna ,,
,Mialam dziwne bole reki ,,czeste dretwienia ,jakis niewielki niedowlad ,,ale one mijaly ,teraz.
Problem w tym ze od 4 tygodni mam silne bole prawej reki od lokcia
 w nocy ,,reka dretwieje i staje sie bez czucia ,,budzi mnie silnym bolem i mam wrazenie ze musze nia rozruszac ,Niekiedy druga reka ja unosze ..
i tak co noc ,,bol jest dosc silny ,,Nimesil pomaga ale nie likwiduje bolu ,,,
Teraz nawet w dzien czuje dretwienie dloni i jest dziwna ,,gdy dotykam klawiatury czuje jakby szpilki
Chirurg zrobil rtg ,,ale powiedzial ze jest ok i powinnam sie udac do ortopedy ,bo to moze byc wina miesni i pierwszy raz uslyszalam o ciesni lokcja.
Szukajac info na temat emg trafilam do was i prosze o porade ,gdzie moge zrobic emg w lublinie ,
I w jakim kierunku szukac diagnozy ,,,troszke czytalam forum ale malo ,,zapoznam sie ,,

Mam zmiany w rtg kregoslupa
,niska B12 ,niska ferytyna ´-badalam ostatnio poniewaz  ostatnio stwierdzono u mnie <hashimoto .
ale nie biore  jeszcze tyroxyny ,,,chodz moja tarczyca prawie juz znikla ,
Pozatym troszke choruje  i teraz na dodatek doszla reka ,,,martwi mnie bo jestem prawo  reczna ,,,

Prosze o adres lekarza do ktorego ,moglabym sie udac w celu diagnozy ,,moze byc prywatny gabinet ....w Lublinie .Bardzo dziekuje ,,a jezeli nie na temat przepraszam ,,
Zycze wam wszystkim zdrowia . Basia
wlodek2
Gość
« Odpowiedz #1 : 22 Luty 2010, 08:56:44 »

Zmiany kręgosłupa  moga dawać takie objawy ale to może stwierdzić tylko lekarz. Miałem podobne objawy , kiedy zmieniłem pracę i siedziałem 8 godz przy  komputerze. Zacząłem chodzić na basen i wszystko się zmieniło. Poważne diagnozy to już ostateczność
muszelka
Sr. Member

Kim jestem?: Inny

« Odpowiedz #2 : 22 Luty 2010, 12:55:15 »

Ja bym stawiala na zespół cieśni  nadgarstka ( jeśli drętwieje cała dłoń), albo zespół rowka nerwu łokciowego. W każdym razie na pewno trzeba zrobic EMG nerwów łokciowego i pośrodkowego. Może byc tez od kręgoslupa szyjnego - przydalby sie MRI. Oczywiscie to tylko sugestia co do najczęstszych przyczyn, ktorych moze byc wiele ( ale na pewno nie SLA).

basia4
Gość
« Odpowiedz #3 : 22 Luty 2010, 18:58:23 »

Bardzo dziekuje za odpowiedzi ,ja zdaje sobie sprawe jak powazna choroba jest SLA
 i nie szukam diagnozy w tym kierunku,,
,poprostu jest bardzo malo info o tym emg ´-wlasciwie wczoraj pierwszy raz w zyciu czytalam o takim badaniu ,,,,
Ja mam ciagle rechalilitacje na kregoslup     -ale teraz ten bol jest zupelnie inny -
  chirurg ostatnio zasugerowal ze to moze byc problem z miesniami i zeby tego nie lekcewazyla bo to powazna sprawa ,,,zalecil najpierw ortopede ´,,
Tylko ze ja nie znam zadnych specjalistow w tym kierunku i wogole malo wiem ,,,dlatego poprosilam o info w sprawie emg .

Sama zaczelam szukac kogos ,kto zrobi mi to badanie emg- zebym mogla wykluczyc ten zespol ciesni ,,

Dziekuje za info ze trzeba zrobic badanie Nerwow Lokciowego i przysrodkowego ,,,,,

Znalazlam jeden adres w internecie zadzwonie i sprobuje sie umowic na badanie ,,
jestem wdzieczna za odpowiedzi ,,,
Zycze wszystkim duzo zdrowia ,,dziekuje Basia
« Ostatnia zmiana: 22 Luty 2010, 20:53:11 wysłane przez basia4 » Zapisane
muszelka
Sr. Member

« Odpowiedz #4 : 22 Luty 2010, 20:32:25 »

Właściwie fachowo to się nazywa badanie przewodnictwa nerwowego ( albo EnG - elektroneurografia) nerwu łokciowego i pośrodkowego.
Jeden nerw prywatnie to koszt ok. 50-60 zł u mnie w mieście.
Oczywiscie może byc tez konieczne wykonanie EMG mieśni unerwianych przez te nerwy - tego nie umiem powiedzieć. Ale z powodzeniem moze Ci to powiedziec elektromiografista podczas badania ( jeśli trafisz na fajnego  Wink ). Elektromiografisci najlepiej znają się na nerwach obwodowych. Powodzenia.
basia4
Gość
« Odpowiedz #5 : 27 Luty 2010, 20:24:12 »

Moze to nie odpowiednie miejsce ,,ale jestem tylko gosciem u was ,,
dlatego prezent zostawie tutaj Wink
bardzo chcialabym wam wszystkim podarowac cos od siebie ,,,
z serca
 aby rozjasnic usmiech ,,,
Jedyne co moge wam podarowac to zyczenia zdrowia i moje kwiaty ,

basia z drugiej strony cienia,,,,usmiech dla was,,,
MLK1964
Gość
« Odpowiedz #6 : 02 Marzec 2010, 00:03:29 »

Basiu,
Jeśli rzeczywiście jesteś z Lublina to zapraszam do Poradni Neurologicznej SPKS Nr 4 przy ul. Jaczewskiego 8 w Lublinie. Potrzebne tylko skierowanie od lekarza rodzinnego na objęcie leczeniem (a nie konsultację). Możemy wtedy się zając dalszą diagnostyką. Badaniami przewodnictwa nerwowego, itp., które min. sam wykonuję. Przyjmuję w piątki od 12 do 13 (teoretycznie-gdyż czasami trudno pogodzić kilka rzeczy na raz-jak przychodnia, konsultacje, badania, zajęcia ze studentami). Jeśli będzie brak miejsc to pozostaje jeszcze tzw. ?karteczka? z tekstem proszę o rejestrację w dniu?.
Pozdrawiam, Marek
basia4
Gość
« Odpowiedz #7 : 05 Marzec 2010, 16:46:12 »

Witam serdecznie ,,
bardzo dziekuje panu za pomoc ,,,
Przeczytalam wpis odrazu ale chyba jestem troche niesmiala i pomyslalam ze najpierw zrobie usg ,,zeby miec podstawe aby zawracac panu glowe ,,,
Poniewaz to byly tylko me domysly ,,dzis wiem ze potrzebuje jednak tego badania emg i pomocy ,,w podjeciu decyzij co dalej __
Dleatego pozwlilam sobie napisac do pana i starac sie o przyjecie w Klinice ,,,
ja mieszkam poza lublinem ale w Klinice jestem leczona ,,tylko ze nie u neurologa ,,
..
Wczoraj zrobilam usg nadgarstka ,i uslyszalam zle wiadomosc ,nie wiem co dalej ,,,
wpisze wynik usg

W badaniu USG nadgarstka prawego widoczna proliferacja maziowki w okolicy chrzastki trojkatnej ,bez cech wzmozonego unaczynnienia w bad.PD
Chrzastka trojkatna z cechami zmian degrenacyjnych .
Wolnego plynu w obrebie kanalu nadgarstka nie stwierdza sie .
Bez cech zmian o typie tendinitis.
Niejednorodne echo oslonki nerwu posrodkowego-cechy zmian degrenacyjnych

Pani dr,przez grzecznosc obejrzala tez lokiec i tez nie jest dobrze i podobno mam płyn w lokcju ,ktory dodatkowo uciska nerw ,,

Wedlug opini pani radiolog powinnam zrobic badanie emg ,
I ze reka kwalifikuje sie do zabiegu ,,,
Lub moze sprobowac sterydow do stawu ,,jezeli znajde lekarza ,?

Bardzo prosze jezeli ktos chce sie wypowiedziec na temat mego wyniku ,,bede wdzieczna .

jeszcze raz dziekuje panu dr. Markowi ,
pozdrawiam Basia
MLK1964
Gość
« Odpowiedz #8 : 07 Marzec 2010, 22:22:56 »

Basiu,
Pytaniem, które powinniśmy sobie zawsze zadawać jest, dlaczego. Dlaczego powstał wysięk, jak domyślam się w obrębie torebki stawowej, w okolicy łokcia? Wskazana ocena reumatologiczna, np.w REUMEDzie
http://www.rynekmedyczny.pl/Niepubliczny_Zak%C5%82ad_Opieki_Zdrowotnej_REUMED,Lublin,Konrada_Wallenroda,ZOZ,1936468,1936469.
Ew. blokady wykonują zwykle reumatolodzy lub ortopedzi np. Prof. Jabłoński z Kliniki Rehabilitacji na Jaczewskiego w Lublinie. Na badanie przewodnictwa zapraszam tym bardziej mając na uwadze wyniki USG.
Marek
basia4
Gość
« Odpowiedz #9 : 07 Marzec 2010, 23:10:26 »

Bardzo dziekuje za odpowiedz ,,
niestety obawiam sie ze odpowiedzi ,,dlaczego ,, moze byc wiele ...i boie sie ze nie poznam nigdy odpowiedzi dlaczego ,,,
Nie jestem zwyklym pacjentem.
,i przynosze same pytania bez odpowiedzi (ze wzgledu na choroby z autoagresii),,,ale bardzo chce normalnie funkcjonowac i miec sprawna reke ,,,
i zyc bez bolu ,,,,,a przynajmniej spac spokojnie ,,,
Doszlo do tego ze moje marzenia sie zminimalizowaly do takich zwyklych rzeczy  Wink
Postaram sie dostac odpowiednie skierowanie ,,bardzo dziekuje Basia
basia4
Gość
« Odpowiedz #10 : 10 Kwiecie 2010, 21:56:47 »

Witam serdecznie ,,dzis smutny dzien ,,
ale ja chcialam wam podziekowac ,
za pomoc
Niedawno poprosilam was o rade i pomimo ze bylo to nie w temacie ,
Odpisaliscie mi i dzieki wam ,,a glownie dzieki panu Markowi ,,
mam juz badanie
Emg za soba ,
czuje sie zobowiazana.
Chce zebyscie wiedzieli ze niekiedy proste slowa /pomagaja /
Ludziom ktorzy w pewnym momencie nie wiedza co dalej ?
Ja chyba wtedy mialam ten moment...
 i pozwole sobie wpisac  .
Opis badania
1.Nieprawidlowy wynik badania przewodnictwa nerwowego -w badaniu 
nerwu posrodkowego prawego
,ograniczone do wlokien czuciowych zaburzenie
przewodzenia w odcinku
nadgarstek-palec3(na poziomie srodrecza )?
2.w badaniu tozstronnego nerwu lokciowego
 :a-podczas rejestracij z
powierzchni miesni klebika graniczny spadek amplitudy odpowiedzi do
poziomu rowka nerwu lokciowego wzwyz
,rejestracja z miesnia1-go miedzykostnego dloni - na poziomie nadgarstka miernego stopnia obnizenie amplitudy.
 ,nasilone do poziomu rowka wzwyz do 60 do ponad 90/?/%
ze zwolnieniem szybkosci przewodzenia w okolicy nadklycia do 30 m/s
.(norma min -50m/s)
3.Uzyskane wyniki wskazuja na 2 poziomowe uszkodzenie nerwu łokciowego -asonalne lub
aksonalno -deminilizacyjne na poziomie stawu lokciowego o
srednio-ciezkim stopniu zaawansowania w zakresie wiazki nerwowej
zaopatrujace miesnie miedzykostne ,
wspolistniejace z wczesna faza kanalu Guyona ograniczonego do galezi dloniowej do w/w miesni
4. nalezy roznicowac z procesem o szerszym zasiegu -polineuropatia
z obecnoscia zmian nasilonych w miejscach predysponowanych do powstawania
tz . zespolow z ucisku
5.wskazana ocena usg nadgarstka i lokcia ..

Prawde mowiac ,ja prawie nic nie rozumiem ,a moze boie sie zrozumiec ,,
To jest dla mnie zbyt trudne ,

wiem ze dzieki wam ,zrobilam pierwszy krok ,
Teraz musze zrobic usg i zglosic sie z badaniami ,,

Dziekuje Basia

basia4
Gość
« Odpowiedz #11 : 18 Kwiecie 2010, 19:25:00 »

Witam serdecznie ,chcialam was zapytac o zabiegi rehablitacyjne ,?
Tz ,mam wyznaczone zabiegi za tydzien .A wizyte u pana dr.w Maju ....a nie dopytalam sie ,,

skierowanie mam od dawna -kiedy jeszcze podejrzewano u mnie zespol ciesni nadgarstka ,,,,,,,,,,,
teraz sie doczekalam i nie jestem pewna czy ja sobie nie zaszkodze zabiegami-?
Biorac pod uwage wynik badania emg ,
ze jednak cos sie dzieje z nerwem  .
Nie mam pojecia co zrobic
,
jezeli nie pojde na zabiegi przepadna ?

Mam skierowanie na laser-nadgarstek
Fonoforeza z NLPZ/nie moge dokladnie przeczytac nazwy/- lokiec  ,
magnotr..-na Kolana ,,
I nie wiem czy mam chodzic ? ,
Bylabym wdzieczna za odpowiedz.basia
muszelka
Sr. Member

« Odpowiedz #12 : 18 Kwiecie 2010, 19:34:15 »

Te zabiegi raczej nie są w stanie zaszkodzic nikomu Wink Bez obaw.
basia4
Gość
« Odpowiedz #13 : 18 Kwiecie 2010, 19:44:14 »

:)Dziekuje za odpowiedz ,,tylko o to mi chodzilo ,,
nie mam pojecia o tych nerwach ,,i co z nimi zrobic ?
Teraz spokojnie pojde na zabiegi ,,

Jutro mam usg lokcia i chyba sie troszke boie ,,,dlatego rozmyslam co zrobic z zabiegami ,,,
Dziekuje ci muszelko ,,pozdrawiam Basia Wink
muszelka
Sr. Member

« Odpowiedz #14 : 18 Kwiecie 2010, 20:27:22 »

Basiu Smiley Nie masz sie czego bac... Co prawda ja nie czuję się na silach by interpretowac to dosc skomplikowane EMG, ale jedno co z tego widać, że  najbardziej wygląda na uszkodzenie ( wskutek ucisku?)  nerwu lokciowego w okolicy łokcia współistniejące  z uciskiem w kanale Guyona.  Jeśli chodzi o nerw pośrodkowy to  - lekarz podejrzewa uszkodzenie na poziomie śródręcza, pytanie z jakiej przyczyny . Ale tez moim zdaniem chyba nie da sie wykluczyc ze to ZCN. Pamietam co nam mówil elektromiografista  - ze EMG pięknie wychodzi, gdy z nerwem wszystko jest w porządku, ale w przypadku uszkodzenia często nie daje się tak na 100% określic w którym to jest miejscu.  Pozostaje pytanie czemu wyszlo uszkodzenie obu nerwow w tym jednego  w dwoch miejscach - wiec moze problemem jest nie ucisk a jakas choroba powodująca uszkodzenia wielu nerwów, czyli polineuopatia. A moze jakies zmiany wywolane chorobą reumatyczną? Ale wcale nie musi tak byc.  Byc moze to USG u Ciebie cos wyjaśni - oby robił to ktos kto sie rzeczywiscie na tym zna. Byc moze wystarczy prosty zabieg , tj odbarczenie nerwu/nerwow , może leczenie zachowawcze i wiekszosc twoich objawów minie? Nie martw się na zapas Wink
Zaznaczam ze nie jestem żadnym specjalistą Wink pozdrawiam

PS. A w ogole co z wizytą u reumatologa - byłaś ? Co powiedzial?
« Ostatnia zmiana: 18 Kwiecie 2010, 22:22:08 wysłane przez muszelka » Zapisane
basia4
Gość
« Odpowiedz #15 : 20 Kwiecie 2010, 23:44:04 »

Dziekuje Muszelko za troske
,dopiero potem przeczytalam ze zapytalas mnie o reumatolog
oczywiscie bylam ,ale ? chyba wole nie pisac ,,,,
Wogole to boie sie ze pisze nie na temat w waszym forum ,i przepraszam
jakby co to mozna mnie skasowac ,,bo wiem ze narzucialam sie- ale znalezienie jakis info o tym wszystkim jest bardzo trudne ,,
A ja mam jakis taki charakter ze jak cokolwiek sie zorientuje co jest grane to jest mi duzo Latwiej  Smiley
Usg Lokcia zrobilam ,
przed badaniem ,,myslalam nad tym ze bede sie cieszyla z kazdego wyniku ,,,
Zeby tylko to nie byla polineuropatia ,,
Narazie nie rozumiem co to, ale jest nadzieja ze pan dr. pouklada to wszystko ,,,,,,i bedzie dobrze ,,,
wszystkich serdecznie pozdrawiam i zycze zdrowia Basia
basia4
Gość
« Odpowiedz #16 : 06 Sierpie 2010, 22:54:19 »

Witam serdecznie ,,chcialam z wami podzielic sie nowymi wiadomosciami ,
,i chyba zakoncze swoj temat na forum ,,
Poniewaz nie jestem w temacie .

,,ale bardzo ,,bardzo chce podziekowac moderatorom ze nie usuneli mego postu ,,,

Dziekuje bardzo i zycze wszystkim zdrowia ,,,,,zdrowia ,,,zdrowia i malych wielkich chwil radosci ,,,

I Bardzo chce podziekowac panu dr. Markowi ,
Bardzo dziekuje i zycze panu zdrowia ,,

Dzieki panu  zrobilam badanie emg  ,,
Chyba tylko dzieki temu badaniu ,,
uwierzono mi ze ta reka mnie naprawde boli ,,bez niego  nikt by mi nie uwierzyl Huh

I moglam dalej szukac przyczyny,,

ostatecznie pani dr. Ortopeda ,   
zdecydowala ze powinnam miec zabieg na Lokciu ,,
/napisze swoimi slowami ,,uszkodzenie nerwu sugeruje na jakis ucisk i trzeba zobaczyc co sie dzieje ,
wyglada na to ze to winna tkanek miekkich ,,,
Zabieg  mam miec w Klinice ,
moze nie bedzie to wszystko Latwe ,,ale mam nadzieje   Smiley jestem zapisana w Kolejce .
,potrwa to kilka miesiecy ,,,,
Ale najwazniejsze ze jest nadzieja ,,i to wszystko dzieki wam  Smiley
Dziekuje Basia Wink
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2007, Simple Machines
www.iwanicki.pl
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS! Dilber MC Theme by HarzeM
Strona wygenerowana w 0.093 sekund z 22 zapytaniami.

Google odwiedziło ostatnio tą stronę 19 Listopad 2014, 13:21:19